AMANTE'S SIPERIANKISSAT-SIVUSTO ON SIIRRETTY UUTEEN OSOITTEESEEN www.amantessib.net - TÄTÄ SIVUA EI ENÄÄ PÄIVITETÄ JATKOSSA

THE WEBSITE OF THE AMANTE'S CATTERY HAS BEEN MOVED TO THE ADDRESS www.amantessib.net - THIS WEBSITE IS NO LONGER UPDATED

Amante's Siberian Cats - Copyright 2001-2014 Merja.Tolonen

NÄYTTELYTULOKSIA - SHOW RESULTS - AUSSTELLUNGSRESULTATE

SP-CH FIN*Amante's Gloriosa - "Didi" 
ruskeatiikeri, naaras - black mackerel tabby, female
synt./ born 9.4.2006


Didi BIS kastraattinaaras 5.6.2010   Didi Best in Show neutered female 5.6.2010

Didi BIS Riiassa 11. ja 12.9.2010  INT. CHAMPION
Kuvia/Pictures


Didi BIS neutered female/naaraskastraatti 29.04.2012 Helsinki/Finland


 


Didi BIS neutered female /naaraskastraatti
03.03.2013 in Helsinki/Finland


Best neutered  semilonghair female- Paras naaraskastraatti kat. 2. In Cat 2010

Best neutered female Suomen siperiankissat - paras naaraskastraatti 2010 & 2011 & 2012
                             

Pvm/Date/Datum Sertifikaatti/Certificate/Zertifikat Paikka/maa  City/Country  Ort/Land Tuomari Judge RichterIn
30.07.2006 Ex1 (pennut-kittens class 12) VP-BIV Helsinki/Finland (SUROK) Lee Selassa (NL)
19.08.2006 Ex 1(pennut-kittens class 12) VP-BIV Vantaa/Finland (SUROK) Bjarne Wikström (FI)
20.08.2006 Ex 1 (pennut - kittens class 12)  Vantaa/Finland (SUROK) Pia Nyman (FI)
30.09.2006 EX 1 (kittens class 12) VP-BIV  TP-NOM Porvoo/Finland (Alfa Felis) Rolf Voehringer (CH)
01.10.2006 EX 1 (kittens class 12) VP-BIV  TP-NOM Porvoo/Finland (Alfa Felis) Ulrika Olsson (S)
07.10.2006 Ex 1 (kittens class 12) Tuomarin erikoispalkinto - Judge's Special Price Vantaa/Finland (URK) Alexander Platz (D)
18.11.2006 Ex 1 (nuoret - juniors class 11)VP-BIV  Tallinn/Estonia (Felix) Olga Sizova (RU)
19.11.2006 Ex 1 (nuoret - juniors class 11)VP-BIV Tallinn/Estonia (Felix) Marek Chadaj (PL)
10.12.2006 Ex 1 (nuoret - juniors class 11)VP-BIV TP-NOM Helsinki/Finland (SRK) Pia Nyman
27.01.2007 Ex 1 (nuoret - junior class 11) TP - NOM Lahti/Finland (SUROK) Bjarne Wikström (FI)
28.01.2007 Ex 1 (nuoret - junior class 11) Lahti/Finland (SUROK) Kristiina Rautio (FI)
17.02.2007 CAC (avoin - open 9) Jyväskylä /Finland (KesKis) Olga Sizova (RU)
21.04.2007 CAC (avoin - open 9) Helsinki/Finland (RUROK) Minna Krogh (DK)
19.01.2008 CAC (avoin - open 9) CHAMPION Helsinki/Finland (SUROK) Aase Nissen (DK)
20.01.2008 CACIB (luokka - class 7) Helsinki/Finland (SUROK) Sirpa Lindelöf (S)
01.03.2008 CACIB (luokka - class 7) Kirkkonummi/Finland (URK) Minna Krogh (DK)
09.01.2010 CAP Helsinki/Finland (SUROK) Lena Nordström (S)
10.01.2010 CAP Helsinki/Finland (SUROK) Marino Koot (NL)
24.04.2010 CAP TP-NOM  PREMIER Helsinki/Finland (RUROK) Bjarne Wikström (FI)
05.06.2010
CAPIB TP-NOM BEST IN SHOW 
Kuvia Pictures  Video from the show
Hyvinkää/Finland (Ery-Syd)
Kristiina Rautio (FI)
11.07.2010 CAPIB TP-NOM  Vantaa/Finland (URK) Fabrice Calmes (F)
11.09.2010 CAPIB TP-NOM BEST IN SHOW
Int. Premier 
Kuvia/Pictures  Video
Riga/Latvia (Rebuss) Lone Lund (S)
12.09.2010 CAGPIB TP-NOM BEST IN SHOW Riga/Latvia (Rebuss) Flavia Capra (I)
30.07.2011 CAGPIB Espoo/Finland (SUROK) Stephane Bernard
27.08.2011 CAGPIB TP NOM Vantaa/Finland (RUROK) Robert Lubrano (F)
19.11.2011 CAGPIB Helsinki/Finland (ERY-SYD) Steven Jones (NO)
10.12.2011 CAGPIB TP NOM BEST IN SHOW
Kuvia/pictures
Vantaa/Finland (URK) Tellervo Kass (FI)
11.12.2011 CAGPIB TP NOM BEST IN SHOW Kuvia/pictures Vantaa/Finland (URK) Bjarne Wikström (FI)
14.01.2012 CAGPIB TP NOM Helsinki/Finland (SUROK) Lena Nordström (S)
15.01.2012 CAGPIB  GRAND INT. PREMIER Helsinki/Finland (SUROK) Martin Sanda (CZ)
04.03.2012 CAPS Kirkkonummi/Finland (URK) Lone Lund (S)
28.04.2012 CAPS TP NOM Helsinki/Finland (RUROK) Christin Lütken (NO)
29.04.2012 CAPS TP NOM BEST IN SHOW Kuvia/pictures Helsinki/Finland (RUROK) Elena Zagosrkaya (RU)
28.07.2012 CAPS Espoo/Finland (SUROK) Alessandro Ghibaudo (I)
29.07.2012 CAPS TP NOM Espoo/Finland (SUROK) Marjatta Koskenkangas(FI)
25.08.2012 CAPS Vantaa/Finland (RUROK) Robert Lubrano (I)
07.10.2012 CAPS  Kuvia/pictures Kirkkonummi/Finland (URK) Bjarne Wikström (FI)
04.11.2012 CAPS Helsinki/Finland (Ery-Syd) Bjarne Wikström (FI)
03.03.2013 CAPS TP NOM BEST IN SHOWKuvia näyttelystä - pictures from the show Helsinki/Finland (URK) Sirpa Lindelöf (S)
27.04.2013 CAPS Helsinki/Finland (RUROK) Tellervo Kass (FI)
04.05.2013 CAPS SUPREME PREMIER!! Tallinn/Felix, EstOnia Olga Kommissarova (EE)
27.07.2013 KM TP NOM BEST IN SHOW Helsinki/Finland (SUROK)  
28.12.2013 KM TP NOM Kuvia näyttelystä - pics from the show Kirkkonummi/Finland (RUROK) Kristiina Rautio (FI)
25.01.2014 KM Kuvia näyttelystä - pictures from the show Lahti/Finland (SUROK) Christin Lütken (NO)

 

 


Champion 19.01.2008


Didi 27.1.2007 Lahti  - TP - NOM

Didi 10.12.2006 SRK/Helsinki- Ex1  VP-BIV  TP-NOM
 

 

Show Results- Näyttelytuloksia

Home

 

SITE MAP - SISÄLTÖSIVU - INHALTSVERZEICHNIS   
Mitä uutta tällä sivustolla?
  What's New On This Site?

Email: Merja.Tolonennic.fi    

 

iweb stats

"There are two means of refuge from the miseries of life:  music and cats."
Albert Schweitzer

Vote for my site at Cat Link!

Amante's Siberian Cats - Copyright 2001-2014 Merja.Tolonen