Koljonvirran Ratsastajat ry Kansalliset esteratsastuskilpailut Koljonvirran ratsastuskeskuksessa Iisalmessa 12.- 13.6.2004.

 

 

LUOKKA I Prix de AGRIMARKET IISALMI, 90 cm, arv. 367.1 (A2/A2), alueluokka, avoin kaikille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 6, lähtöjä 22.

 

1) Oona Uunila- Amin Dusty Dream RANRAT 0/0-43.41 2) Henna Jussila- Bastilija Lva ABC 0/0-44.19 3) Rosa Pekkarinen- Romantic KuoR 0/0-44.69 4) Laura Huusko- Emigrant KvR 0/0-47.37 5) Suvi Juntunen- Cora Nld KRS 0/0-51.67 6) Kirsi Hynninen- Parder Est KRS 0/0-53.74

...............................................................................................................................................................

7) Katariina Husman- Lunaluna 5 TAHKO 0/0-54.25 8) Henna Luomajoki- Lukas Lasaro PRT 0/0-57.25 9) Jonna Juhola- Rankka-Sälli SUORA 0/4-54.32 10) Tuomas Jauhiainen- Rekets KuoR 0/4-58.54 11) Linda Huttunen- Toronto Csk KvR 4- 56.12 12) Mirva Kesonen- Gifa LiRa 4-62.08 13) Kaisa-Mari Immonen- Femida Rus KvR 4-83.48 14) Veera Neuvonen- Pegas Csk TAHKO 7-95.35 15) Reita Järvelä- Merano Swe KvR 10-90 Hylätyt/keskeyttäneet: Saana-Elina Sandelin- Korholan Usva KRS Hyl, Outi Kauppila- Baltica ABC Hyl, Hanna Anttonen- Balovnik KRS Hyl, Emma Laakkonen- Palsa KyRa Hyl, Laura Rissanen- Etu-Kohu KuoR Hyl, Tiina Kokko- Balt Firsts Lva KiuRa Hyl, Linda Huttunen- Arketo Sov KvR Hyl,

 

 

LUOKKA II, 100 cm, arv. 367.1 (A2/A2), alueluokka, avoin kaikille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 6, lähtöjä 21.

 

1) Henna Jussila- Bastilija Lva ABC 0/0-48.93 2) Suvi Juntunen- Cora Nld KRS 0/ 0-50.16 3) Tuomas Jauhiainen- Rekets KuoR 0/0-51.01 4) Laura Rissanen- Maskot Swe KuoR 0/0-52.65 5) Tiina Porali- Kapralis OR 0/0-53.05 6) Veera Neuvonen- Pegas Csk TAHKO 0/0-69.11

...............................................................................................................................................................

7) Oona Uunila- Amin Dusty Dream RANRAT 0/4-41.87 8) Essi-Lotta Rautiainen- Markiz xx Sov SVR 0/4-54.63 9) Essi Lauronen- Silana van De Zuuthoeve KRS 0/4- 57.74 10) Rosa Pekkarinen- Pia III KuoR 4-52.70 11) Marianne Vainionpää- September KvR 4-53.84 12) Riikka Mäkäräinen- Brygg Est KRS 4-60.42 13) Henna Luomajoki- Lukas Lasaro PRT 4-64.92 14) Linda Huttunen- Toronto KvR 8-54.97 15) Kaisa-Mari Immonen- Femida Rus KvR 8-65.94 16) Hanna Anttonen- Balovnik KRS 11-96.76 17) Mirva Kesonen- Gifa LiRa 12-63.90 Hylätyt/keskeyttäneet: Saana-Elina Sandelin- Korholan Usva KRS Hyl, Tiina Kokko- Balt Firsts Lva KiuRa Hyl, Emma Laakkonen- Palsa KyRa Hyl, Outi Kauppila- Baltica ABC Hyl,

 

 

LUOKKA III, Prix de IITRAK OY, 100 cm, arv. AM5, avoin suomenhevosille

 

Perusrata ja yksi uusinta Sijoittui 2, lähtöjä  6.

 

1) Pia Lidström- Punnus-Tähteri LIDRID 0/0-49.74 2) Johanna Sokka- Loisker KuoR 0/8-39.31

...............................................................................................................................................................

3) Johanna Kurtti- Hallen Ville ORK 4-60.29 4) Taru Hämäläinen- Jarvelin Jaro KiuRa 4-65.40 5) Jonna Juhola- Rankka-Sälli SUORA 8-63.71 Hylätyt/keskeyttäneet: Laura Rissanen- Etu-Kohu KuoR Hyl,

 

 

LUOKKA IV, Prix de IISALMEN SANOMAT, 110 cm, arv. 367.1 (A2/A2), alueluokka, avoin kaikille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 6, lähtöjä 23.

 

1) Kristiina Peitsaho- Rita KRS 0/0-33.46 2) Julia Autio- Veronika af Kaerbo Dk RANRAT 0/0-34.32 3) Eevi-Pirre Rautiainen- Goathill'S Poker Ger SVR 0/0-36.97 4) Kaija Matikkala- Faviat Swe OR 0/0-37.34 5) Tuomas Jauhiainen- Zahrin'S Zagille 1939 E KuoR 0/0-38.12 6) Suvi Juntunen- Tiziana Ger KRS 0/0-38.54

...............................................................................................................................................................

7) Ella Pätiälä- Falkenhof'S Atomic Ger HA-71 0/0-46.41 8) Eevi-Pirre Rautiainen- Midore Ger SVR 0/4-35.97 9) Henna Jussila- Raconda ABC 0/4-38.50 10) Essi-Lotta Rautiainen- Markiz xx Sov SVR 0/Hyl 11) Pia Lidström- Amor LIDRID 4-62.05 12) Kaija Matikkala- Lorein OR 4-63.77 13) Taru Hämäläinen- Jarvelin Jaro KiuRa 4-65.30 14) Essi Lauronen- Silana van De Zuuthoeve KRS 4-67.45 15) Reeta Jäppinen- Ambrosa TAHKO 4-68.88 16) Anni Varis- Absalon TAHKO 4-69.58 17) Tiina Kokko- Kastell'S Wise Guy KiuRa 4-71.40 18) Pia Dahlman- Gonzo KuoR 4-72.89 19) Johanna Kurtti- Hallen Ville ORK 8-55.16 20) Marianne Vainionpää- September KvR 8-59.55 21) Laura Rissanen- Maskot Swe KuoR 8-65.81 22) Riikka Mäkäräinen- Brygg Est KRS 16-66.64 Hylätyt/keskeyttäneet: Tiina Porali- Kapralis OR Hyl,

 

 

LUOKKA V 110 cm, arv. A.1.1, avoin vv. 1998-1999 syntyneille hevosille

 

Perusrata ja yksi uusinta Sijoittui 5, lähtöjä 7.

 

1) Sanna Markkanen- Paparde Lva TAHKO 0/0-52.71 1) Carl-Harry Frey- Doppsko Cool Jazz KR 0/0-60.74 1) Pia Lidström- Gia LIDRID 0/0-56.78 1) Hanna Marttila- Senator IV OR 0/0-59.81 1) Kirsi Piispa- Elfa-Efeja MRS 0/0-59.59

...............................................................................................................................................................

6) Kaija Matikkala- Lorein OR 0/4-55.42 7) Kimmo Kinnunen- Golden Triangel HA-71 4-71.69

 

 

LUOKKA VI, 120 cm, arv. A.2.0, avoin kaikille

 

Luokka on vuosittain ratsastettavan Koljonvirta-pokaalin 1. osakilpailu

 

Perusrata, ei uusintaa Sijoittui 8, lähtöjä 32.

 

1) Eero Mikkonen- Zätha Swe OR 0-49.04 2) Eero Mikkonen- Cortina Swe OR 0-50.09 3) Annika Janhunen- Orban Pol HA-71 0-51.45 4) Mikko Heimonen- Minas Luciana Swe 1788 TAHKO 0-53.40 5) Pia Dahlman- Noblesse KuoR 0-54.67 6) Pia Lidström- Gespenst Ger LIDRID 0-54.86 7) Pia Lidström- Amor LIDRID 0-56.64 8) Kristiina Peitsaho- Rita KRS 0-58.70

...............................................................................................................................................................

9) Annamari Mustonen- Koso Slo HA-71 0-59.22 10) Hanna Marttila- Time For Business Gbr OR 0-59.26 11) Ella Pätiälä- Falkenhof'S Atomic Ger HA-71 0-59.31 12) Jukka Hallman- Pavarotti L KuoR 0-59.58 13) Jaanus Mitt- Popstar Ger EST 0-62.14 14) Annika Janhunen- 76/96 Gidran XVI-28 Slo HA-71 0-62.44 15) Tiiu Puranen- Irco Polo Swe TAHKO 0-62.65 16) Julia Autio- Veronika af Kaerbo Dk RANRAT 0-63.31 17) Eevi-Pirre Rautiainen- Midore Ger SVR 4-58.20 18) Eevi-Pirre Rautiainen- Goathill'S Poker Ger SVR 4-60.27 19) Suvi Juntunen- Tiziana Ger KRS 4-66.81 20) Tuomas Jauhiainen- Zahrin'S Zagille 1939 E KuoR 4-68.29 21) Carl-Harry Frey- Doppsko Cartaxo KR 4-69.38 22) Eero Mikkonen- Hurricanes OR 4-74.63 23) Pia Dahlman- Gonzo KuoR 5-76.10 24) Carl-Harry Frey- Doppsko Cool Jazz KR 5-77.63 25) Henna Jussila- Raconda ABC 8- 67.52 26) Martti Leinonen- Flying Dutch KuoR 10-81.42 27) Anni Varis- Absalon TAHKO 12-70.95 28) Reeta Jäppinen- Ambrosa TAHKO 14-81.50 29) Tiina Kokko- Kastell'S Wise Guy KiuRa 17-76.83 Hylätyt/keskeyttäneet: Kaija Matikkala- Faviat Swe OR Hyl, Kimmo Kinnunen- Golden Triangel HA-71 Hyl, Sanna Markkanen- Paparde Lva TAHKO Hyl,

 

 

LUOKKA VII, Prix de IISALMEN OSUUSPANKKI, 130 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 4, lähtöjä 15.

 

1) Eero Mikkonen- Cortina Swe OR 0/0-41.29 2) Pia Dahlman- Noblesse KuoR 0/0-45.68 3) Hanna Marttila- Jurante OR 0/4-43.40 4) Eero Mikkonen- Hurricanes OR 0/4-45.16

...............................................................................................................................................................

5) Jukka Hallman- Pavarotti L KuoR 0/8-49.01 6) Jaanus Mitt- Popstar Ger EST 0/ 8-52.30 7) Eero Mikkonen- Zätha Swe OR 0/16-40.99 8) Annamari Mustonen- Koso Slo HA-71 4-55.47 9) Annika Janhunen- Orban Pol HA-71 4-55.64 10) Tiiu Puranen- Irco Polo Swe TAHKO 4-58.24 11) Carl-Harry Frey- Doppsko Cartaxo KR 4- 58.59 12) Annika Janhunen- 76/96 Gidran XVI-28 Slo HA-71 4-59.04 13) Martti Leinonen- Flying Dutch KuoR 8-55.12 14) Mikko Heimonen- Minas Luciana Swe 1788 TAHKO 8-56.32 15) Pia Lidström- Gespenst Ger LIDRID 11-71.90

 

 

LUOKKA VIII 100 cm, arv. 367.1 (A2/A2), alueluokka, avoin kaikille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 4, lähtöjä 13.

 

1) Henna Jussila- Bastilija Lva ABC 0/0-34.11 2) Riikka Väätäinen- David Copperfield ISR 0/0-37.52 3) Tiina Porali- Kapralis OR 0/4-37.18 4) Linda Huttunen- Toronto KvR 0/4-41.41

...............................................................................................................................................................

5) Oona Uunila- Amin Dusty Dream RANRAT 0/8-28.90 6) Katariina Husman- Lunaluna 5 TAHKO 4-50.72 7) Marianne Vainionpää- September KvR 4-56.85 8) Tiina Kokko- Balt Firsts Lva KiuRa 4-58.01 9) Laura Huusko- Emigrant KvR 4-58.48 10) Hanna Anttonen- Balovnik KRS 4-65.80 11) Riikka Mäkäräinen- Brygg Est KRS 8-58.12 12) Terhi Toikka- Gg Rondina TAHKO 8-61.25 13) Nelli Savolainen- Lawall W Ger KuoR 12-58.64

 

 

LUOKKA IX 100 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin suomenhevosille

 

Kilpailu kahdessa vaiheessa Sijoittui 2, lähtöjä 6.

 

1) Johanna Kurtti- Hallen Ville ORK 4-52.43 2) Laura Rissanen- Etu-Kohu KuoR 4- 55.14

...............................................................................................................................................................

3) Johanna Sokka- Loisker KuoR 4-60.75 4) Pia Lidström- Punnus-Tähteri LIDRID 4-63.07 5) Kati Kekkonen- Tatjaana RoUr 8-54.50 6) Kati Kekkonen- Paroni Wilhelm RoUr 8-62.62

 

 

LUOKKA X 110 cm, arv. A.2.0, alueluokka, avoin kaikille

 

Perusrata, ei uusintaa Sijoittui 7, lähtöjä 27.

 

1) Kaija Matikkala- Faviat Swe OR 0-54.46 2) Terhi Toikka- Chancy TAHKO 0-56.07 3) Essi-Lotta Rautiainen- Markiz xx Sov SVR 0-59.33 4) Ella Pätiälä- Falkenhof'S Atomic Ger HA-71 0-60.81 5) Pia Dahlman- Gonzo KuoR 0-60.90 6) Mari Yliniemi- Ganster OR 0-62.02 7) Ann Aalto- Nintendo LIDRID 0-63.89

...............................................................................................................................................................

8) Tuomas Jauhiainen- Rekets KuoR 0-65.61 9) Laura Rissanen- Maskot Swe KuoR 4- 56.41 10) Reeta Jäppinen- Ambrosa TAHKO 4-58.47 11) Suvi Juntunen- Tiziana Ger KRS 4-59.39 12) Henna Jussila- Raconda ABC 4-61.33 13) Paula Kovalainen- Lucifers KRS 4-64.28 14) Riikka Väätäinen- David Copperfield ISR 4- 66.38 15) Nelli Savolainen- Lawall W Ger KuoR 4-69.72 16) Tiina Kokko- Kastell'S Wise Guy KiuRa 4-70.38 17) Oona Uunila- Amin Dusty Dream RANRAT 4-72.85 18) Kristiina Peitsaho- Rita KRS 8-56.75 19) Marianne Vainionpää- September KvR 8-71.14 20) Essi Lauronen- Silana van De Zuuthoeve KRS 8-72.30 21) Terhi Toikka- Rock Amour TAHKO 8-77.90 22) Tiina Kokko- Balt Firsts KiuRa 8-81.24 23) Anni Varis- Absalon TAHKO 9-85.34 24) Veera Neuvonen- Pegas Csk TAHKO 11-93.62 25) Riikka Mäkäräinen- Brygg Est KRS 16-63.98 Hylätyt/keskeyttäneet: Kati Kekkonen- Tatjaana RoUr Hyl, Johanna Kurtti- Hallen Ville ORK Hyl,

 

 

LUOKKA XI Prix de IISALMEN KEHYPAJA, 110 cm, arv. A.1.1, avoin vv. 1998-1999 syntyneille hevosille

 

Perusrata ja yksi uusinta Sijoittui 2, lähtöjä  6.

 

1) Carl-Harry Frey- Doppsko Cool Jazz KR 0/0-51.83 1) Kaija Matikkala- Lorein OR 0/0-50.15

...............................................................................................................................................................

3) Terhi Toikka- Rock Amour TAHKO 0/4-51.15 4) Hanna Marttila- Senator IV OR 4- 73.67 4) Pia Lidström- Gia LIDRID 4-65.85 6) Kirsi Piispa- Elfa-Efeja MRS 5- 83.97

 

 

LUOKKA XII Prix de AUTOPUTKOLA, 120 cm, arv. AM5, avoin kaikille. Luokassa ratsastetaan Koljonvirta-pokaalin 2. osakilpailu

 

Perusrata ja yksi uusinta Sijoittui 6, lähtöjä 23.

 

1) Riikka Väätäinen- Ein Golden Cap ISR 0/0-48.59 2) Terhi Toikka- Chancy TAHKO 0/0-49.40 3) Jukka Hallman- Pavarotti L KuoR 0/0-49.75 4) Hanna Marttila- Time For Business Gbr OR 0/0-52.85 5) Paula Kovalainen- Lucifers KRS 0/0-55.63 6) Pia Lidström- Gespenst Ger LIDRID 0/4-47.61

...............................................................................................................................................................

7) Pia Lidström- Amor LIDRID 0/4-65.41 8) Pia Dahlman- Noblesse KuoR 0/8-54.06 9) Suvi Juntunen- Tiziana Ger KRS 0/8-60.94 10) Eero Mikkonen- Cortina OR 0/ Hyl, 11) Julia Autio- Veronika af Kaerbo Dk RANRAT 4-80.78 12) Eevi-Pirre Rautiainen- Midore Ger SVR 4-82.75 13) Eevi-Pirre Rautiainen- Goathill'S Poker Ger SVR 4-88.28 14) Ella Pätiälä- Falkenhof'S Atomic Ger HA-71 4-88.49 15) Tiina Kokko- Kastell'S Wise Guy KiuRa 4-90.97 16) Sanna Markkanen- Paparde Lva TAHKO 4-98.36 17) Ann Aalto- Nintendo LIDRID 7-112.89 18) Henna Jussila- Raconda ABC 8-77.61 19) Tuomas Jauhiainen- Zahrin'S Zagille 1939 E KuoR 8-81.73 20) Annamari Mustonen- Koso Slo HA-71 8-86.10 21) Pia Dahlman- Gonzo KuoR 8-95.77 22) Anni Varis- Absalon TAHKO 16-85.47 Hylätyt/keskeyttäneet: Mari Yliniemi- Gangster Swe OR Kesk,

 

 

LUOKKA XIII Prix de K-SUPERMARKET MEHEVÄ, 130 cm, arv. A.2.0, avoin kaikille

 

Perusrata, ei uusintaa Sijoittui 4, lähtöjä 14.

 

1) Annika Janhunen- Orban Pol HA-71 0-68.13 2) Hanna Marttila- Jurante OR 0-70.18 3) Annika Janhunen- 76/96 Gidran XVI-28 Slo HA-71 0-77.29 4) Annamari Mustonen- Koso Slo HA-71 4-71.34

...............................................................................................................................................................

5) Riikka Väätäinen- Ein Golden Cap ISR 4-73.52 6) Jaanus Mitt- Popstar Ger EST 4-80.39 7) Tiiu Puranen- Irco Polo Swe TAHKO 4-84.97 8) Pia Lidström- Gespenst Ger LIDRID 8-69.13 9) Jukka Hallman- Pavarotti L KuoR 8-71.33 10) Carl-Harry Frey- Doppsko Cartaxo KR 8-80.67 11) Pia Dahlman- Noblesse KuoR 12- 83.15 12) Julia Autio- Veronika af Kaerbo Dk RANRAT 12-87.61 13) Eero Mikkonen- Zätha Swe OR 16-65.24 Hylätyt/keskeyttäneet: Eero Mikkonen- Hurricanes OR Hyl,