ACR 2001 TULOKSET

Kantritanssin Pohjois-Suomen ja Pohjanmaan aluekilpailun 24.11.2001.

Taulukossa on T = toteutuspisteet, S = sisältöpisteet, E = esiintymispisteet ja V = Vähennykset. Huomaa että yksilöluokissa on ensin erikseen kummankin luokan kilpailutanssin pisteet ja sijoitus ja vasta viimeisenä on yhteistulos.

Pisteiden mennessä tasan korkein toteutuspistemäärä ratkaisee voittajan. Näiden ollessa samat, korkein sisältöpistemäärä ratkaisee voittajan. Jos tilanne on edelleen tasan, esiintymispisteet ratkaisevat voittajan.


Yksilöt, Classic, aloittelijat, naiset, alle 16v.

Tanssi 1. Cajun Slap

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

1

Katriina Tikkala

Maksniemi

38

40

42

0

120

1

4

Minna-Liisa Turska

Maksniemi

39

39

40

0

118

2

10

Susanna Leskinen

Maksniemi

38

39

36

0

113

3

11

Laura Heikka

Maksniemi

37

36

38

0

111

4

2

Meri Tuokko

Tornio

36

34

35

0

105

5

12

Emma Lukkariniemi

Tornio

34

33

38

0

105

6

5

Marika Mäkinen

Maksniemi

34

35

35

0

104

7

6

Maija Piironen

Maksniemi

34

34

36

0

104

8

8

Marjo Pulju

Maksniemi

33

35

36

0

104

9

7

Heinikki Konola

Muhos

32

30

41

0

103

10

9

Niinamari Alaniemi

Muhos

33

34

35

0

102

11

3

Jenni Huovinen

Muhos

31

33

33

0

97

12

13

Riina Konola

Haukipudas

25

26

27

0

78

13

Tanssi 2. Cruisin'

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

4

Minna-Liisa Turska

Maksniemi

39

35

39

0

113

1

3

Jenni Huovinen

Muhos

38

36

34

0

108

2

7

Heinikki Konola

Muhos

37

35

36

0

108

3

10

Susanna Leskinen

Maksniemi

37

35

34

0

106

4

9

Niinamari Alaniemi

Muhos

37

34

35

0

106

5

1

Katriina Tikkala

Maksniemi

30

39

37

0

106

6

8

Marjo Pulju

Maksniemi

36

35

33

0

104

7

5

Marika Mäkinen

Maksniemi

35

36

33

0

104

8

2

Meri Tuokko

Tornio

36

32

35

0

103

9

6

Maija Piironen

Maksniemi

37

33

31

0

101

10

11

Laura Heikka

Maksniemi

36

33

30

0

99

11

12

Emma Lukkariniemi

Tornio

34

32

29

0

95

12

13

Riina Konola

Haukipudas

31

31

32

0

94

13

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

4

Minna-Liisa Turska

Maksniemi

78

74

79

0

231

1

1

Katriina Tikkala

Maksniemi

68

79

79

0

226

2

10

Susanna Leskinen

Maksniemi

75

74

70

0

219

3

7

Heinikki Konola

Muhos

69

65

77

0

211

4

11

Laura Heikka

Maksniemi

73

69

68

0

210

5

2

Meri Tuokko

Tornio

72

66

70

0

208

6

5

Marika Mäkinen

Maksniemi

69

71

68

0

208

7

8

Marjo Pulju

Maksniemi

69

70

69

0

208

8

9

Niinamari Alaniemi

Muhos

70

68

70

0

208

9

3

Jenni Huovinen

Muhos

69

69

67

0

205

10

6

Maija Piironen

Maksniemi

71

67

67

0

205

11

12

Emma Lukkariniemi

Tornio

68

65

67

0

200

12

13

Riina Konola

Haukipudas

56

57

59

0

172

13


Yksilöt, Classic, aloittelijat, naiset, aikuiset

Tanssi 1. Cajun Slap

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

22

Seija Karppinen

Suomussalmi

39

34

39

0

112

1

21

Lahja Muhonen

Kempele

33

33

37

0

103

2

19

Soile Visuri

Kempele

32

29

34

0

95

3

20

Johanna Helkimo

Oulunsalo

31

34

29

0

94

4

18

Pirjo Myllykangas

Kempele

31

28

27

0

86

5

17

Marjo Juola

Oulu

26

27

29

0

82

6

Tanssi 2. Cruisin'

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

22

Seija Karppinen

Suomussalmi

39

37

38

0

114

1

17

Marjo Juola

Oulu

38

38

35

0

111

2

19

Soile Visuri

Kempele

33

36

38

0

107

3

21

Lahja Muhonen

Kempele

35

36

33

0

104

4

18

Pirjo Myllykangas

Kempele

36

35

32

0

103

5

20

Johanna Helkimo

Oulunsalo

28

29

29

0

86

6

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

22

Seija Karppinen

Suomussalmi

78

71

77

0

226

1

21

Lahja Muhonen

Kempele

68

69

70

0

207

2

19

Soile Visuri

Kempele

65

65

72

0

202

3

17

Marjo Juola

Oulu

64

65

64

0

193

4

18

Pirjo Myllykangas

Kempele

67

63

59

0

189

5

20

Johanna Helkimo

Oulunsalo

59

63

58

0

180

6


Yksilöt, Classic, aloittelijat, miehet, aikuiset

Tanssi 1. Cajun Slap

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

23

Esko Holappa

Suomussalmi

38

37

39

0

114

1

24

Tatu Karppinen

Suomussalmi

35

33

37

0

105

2

Tanssi 2. Cruisin'

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

23

Esko Holappa

Suomussalmi

37

34

37

0

108

1

24

Tatu Karppinen

Suomussalmi

36

32

37

0

105

2

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

23

Esko Holappa

Suomussalmi

75

71

76

0

222

1

24

Tatu Karppinen

Suomussalmi

71

65

74

0

210

2


Yksilöt, Classic, avoin, naiset, alle 16 v.

Tanssi 1. Derailed

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

16

Heli Järvenpää

Haapajärvi

40

40

38

0

118

1

15

Henna Vuosaari

Tornio

39

34

38

0

111

2

14

Sari Järvenpää

Haapajärvi

34

31

28

0

93

3

Tanssi 2. Pase'o cha cha

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

15

Henna Vuosaari

Tornio

35

34

36

0

105

1

16

Heli Järvenpää

Haapajärvi

35

29

34

0

98

2

14

Sari Järvenpää

Haapajärvi

30

29

33

0

92

3

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

16

Heli Järvenpää

Haapajärvi

75

69

72

0

216

1

15

Henna Vuosaari

Kemi

74

68

74

0

216

2

14

Sari Järvenpää

Haapajärvi

64

60

61

0

185

3


Yksilöt, Classic, avoin, naiset, aikuiset

Tanssi 1. Derailed

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

26

Tarja Ainassaari

Kiiminki

37

35

38

0

110

1

25

Yasuko Tanari

Tornio

34

34

35

3

100

2

27

Pauliina Liwata

Rovaniemi

32

30

31

0

93

3

Tanssi 2. Pase'o cha cha

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

26

Tarja Ainassaari

Kiiminki

36

38

39

0

113

1

25

Yasuko Tanari

Tornio

33

36

36

0

105

2

27

Pauliina Liwata

Rovaniemi

32

29

29

0

90

3

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

26

Tarja Ainassaari

Kiiminki

73

73

77

0

223

1

25

Yasuko Tanari

Kemi

67

70

71

3

205

2

27

Pauliina Liwata

Rovaniemi

64

59

60

0

183

3


Yksilöt, Classic, avoin, miehet, aikuiset

Tanssi 1. Derailed

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

28

Jarmo Erkinmikko

Kemi

32

32

37

0

101

1

Tanssi 2. Pase'o cha cha

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

28

Jarmo Erkinmikko

Kemi

33

32

36

0

101

1

Yhteistulos

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

28

Jarmo Erkinmikko

Kemi

65

64

73

0

202

1


Yksilöt, Showcase, avoin.

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

31

Juha Riihimäki Kempele

39

41

43

0

123

1

29

Paula Herkkola

Paavola

40

40

36

0

116

2

30

Marjo Lindholm

Raahe/Rovaniemi

31

31

32

0

94

3


Ryhmät Classic

nro

Nimi

Kotipaikka

T

S

E

V

Yht.

Sijoitus

34

Country Boots Teens

Maksniemi

37

36

42

0

115

1

32

Country Boots

Maksniemi/Simo

36

35

39

3

107

2

35

North-Hill Country Dancers

Oulu

34

36

36

0

106

3

33

Jokilaakson Kantritanssijat

Ruukki

31

32

35

0

98

4