NORTH-HILL COUNTRY DANCERS'N HARJOITUSAIKATAULU
Oulun Nuoriso- ja kulttuurikeskus (Nuku), 3. kerros, Tanssisali 3


KEVÄT 2004


Tanssit päivittyvät listaan pitkin kevättä.

Get In Line 2004 -kisaharjoitusten aikataulu sivun lopussa.

Linkit vievät tanssilakanoihin, jotka sijaitsevat Western Dancers ry:n (WD),
Country Linesin (CL), West Coast Kickers ry:n (WCK),
Capital Heelsin (CH) tai UCWDC:n (UC) sivuilla.
Kickitin (KI) sivuilta löytyvien tanssien linkit vievät Kickitin hakusivulle.



Päivä 
Peruskurssi 1. klo 16.40 - 17.50
Peruskurssi 2. klo 17.50 - 19.00

Ohjaaja
(Vastuuohjaaja tummalla)
18.tammi No: 2, Mona & kaikki
  Frieze, CL Juha & kaikki
25.tammi 1000 Years (or More), WD Juha, Leena & Susanna H
1.helmi Jitterbuggin', CL Leena, Susanna H & Marjo J
8.helmi Got You Too, KI Mona, Leena & Marjo J
15.helmi Angel Two-Step, CL Aili, Leena & Susanna H
22.helmi Swedish Polka, KI Susanna H, Juha & Leena
29.helmi Monterey Mama, WCK (Teatrian tiloissa!) Marjo J, Mona & Aili
7.maalis Can't Get Enough, KI Juha, Susanna H & Marjo J
14.maalis Billie Jean, WCK Mona, Marjo J & Susanna H
21.maalis Tush Push, CL Aili, Leena & Susanna H


Päivä 
Helpot tanssit
klo 15.20 - 16.30

Ohjaaja
11.tammi Zatchu, KI, My Little Jalopeno / Louisiana Hot Sauce, WD Mona
18.tammi Balls, KI, Foot Boogie, CL Anne
25.tammi Kertaus Kaikki
1.helmi Texan Cha, Susanna H
  You´re So Good, KI Marjo J
8.helmi Get In Line 2004 -tanssit (Classic - Aloittelijat):  
  Badda-Boom! Badda-Bang!, WD, Aili
  Country 2 Step, WD Kaisa
15.helmi The Truth About Men, KI (Eckhart), I Need Your Love, KI Timo
22.helmi Kertaus Kaikki
29.helmi Teemapäivä: Show-tansseja (Teatrian tiloissa!)  
  Shake Your Tail Feather, WCK, Jive Bunny, CL Mona
7.maalis Why´d You Go?, KI, Lucky Me, KI Aili
14.maalis Teemapäivä: Irkku-tansseja  
  Gypsy, WCK, Coastin', CL Riitta & Jenni
21.maalis Kertaus Kaikki
28.maalis Teemapäivä: Funky-tansseja  
  Billy Jean, WCK, UCWCD:n Newcomer Funky Mona
4.huhti Teemapäivä: Valssi-/Swing-tansseja  
  Within Easy Reach, WCK, Marjo J
  Honky Tonk Dance, CL Susanna H
11.huhti EI HARJOITUKSIA (Pääsiäispäivä)  
18.huhti Teemapäivä: Cuban Motion -tansseja  
  Boom Cha, CL Marjo J
  Dancing In The Dark, KI Susanna H
25.huhti Kertaus Kaikki


Päivä 
Keskitason tanssit
klo 14.00 - 15.10

Ohjaaja
11.tammi Louisiana Louie Extended, WD, My Man, CH Mona
18.tammi Country 2 Step, KI, Front Porch Swingin', KI Kaisa
25.tammi Kertaus Kaikki
1.helmi Broken Heart, Susanna H
  Getcha Good Marjo J
8.helmi Get In Line 2004 -tanssit (Classic - Keskitaso):  
  Whirlwind Waltz, WD, Oklahoma Swing, WD Juha
  TAI (Classic - Edistyneet):  
  Sweet Little Dangerous, WD, 31st Of April, WD Juha
15.helmi Corine Corina, WCK, Good To Go, WCK Timo
22.helmi Kertaus Kaikki
29.helmi Teemapäivä: Show-tansseja (Teatrian tiloissa!)  
  Temptation II, Fame, WCK Mona
7.maalis Somebody Like You, WD, Wanna Be Me, WD Riitta & Jenni
14.maalis Teemapäivä: Irkku-tansseja  
  Whiskey in the Jar, WCK, Na Mara, WCK Marjo L
21.maalis Kertaus Kaikki
28.maalis Teemapäivä: Funky-tansseja  
  Freaky Deaky, WCK, Beast Juha
4.huhti Teemapäivä: Valssi-/Swing-tansseja  
  Jukebox, WCK, Reach (varmistuu myöhemmin) Mona
11.huhti EI HARJOITUKSIA (Pääsiäispäivä)  
18.huhti Teemapäivä: Cuban Motion -tansseja  
  Dream Lover, WCK, La Tenga, WCK Kaisa
25.huhti Kertaus Kaikki


Päivä 
Get In Line 2004 -kisaharjoitukset
Vastuuohjaajat

  Nuku:  
25.huhti Klo 11-12: Aloittelijat Susanna H
  Klo 12-13: Keskitaso Marjo J
  Klo 13-14: Edistyneet Marjo L
Su 25.4. ovat viimeiset Nukulla pidettävät kisaharjoitukset,
koska tanssisalit menevät remonttiin.
  Värtön liikuntahalli:  
Su 2.touko Klo 10-12: Kaikki ryhmät  
La 8.touko Klo 10-12: Kaikki ryhmät  
Su 9.touko Klo 10-12: Kaikki ryhmät