NORTH-HILL COUNTRY DANCERS HARJOITUSAIKATAULU


Oulun Nuoriso- ja kulttuurikeskus (Nuku) 3. kerros, Tanssisali 3 (Hallituskatu 7)
sekä Kajaanintullin koulu (Koulukatu 16)



KEVÄT 2007


Tanssit päivittyvät listaan pitkin syksyä.

Linkit vievät tanssilakanoihin, jotka sijaitsevat Western Dancers ry:n (WD),
Country Linesin (CL), West Coast Kickers ry:n (WCK), Capital Heelsin (CH),
UCWDC:n (UC) , Borderline Country Dancers:n (BCD), World CDF:n (WC), Max Perryn (MP),
Linedancer Magazinen (LM) Masters in Linen (ML) Yipeen (YI),
Rob Fowlerin (RF), Stepsheets In Motionin (ST) tai Linedance Showdown'n (LS) sivuilla.
Kickitin (KI) sivuilta löytyvien tanssien linkit vievät Kickitin hakusivulle.


Ulkokengillä ei saa tulla sisälle tanssisaliin. Laitathan kenkäsi
kassiin tai pussiin, jos et halua jättää niitä oven ulkopuolelle.


Muistathan laittaa matkapuhelimesi kiinni tanssituntien ajaksi (paitsi työpäivystäjät).



Nuku:


Päivä 
Peruskurssi
su klo 14.00 - 15.15

Ohjaaja

18.2. King Slide (Word-doc) ja Strut, CL Aili
25.2 Ghost Train, LM, Flobie Slide, LM Sari
4.3. Chattahoochee, WCK Satu
11.3. Kelly's Cannibals, WD, Amour En Provence, MP Aili
18.3. Got You Too, KI Satu
25.3. D.H.S.S., WCK
Satu
1.4. Angel Two-Step, CL Sari
15.4. Dancing In The Dark, LM Satu
22.4. Get Down Get Funky, WCK Sari
29.4. When I Leave, WCK Satu





Päivä 
Helpot tanssit
su klo 15.30 - 17.00

Ohjaaja
14.1.
Helluva Polka, Country 2 Step, WCK Marjo
21.1.
Reet Petite, KI, Yee Haw,  YI Sussu
28.1.
Lightning polka, CL, Rose Garden, CL
Sari
4.2.
Built 4 Bluejeans, YI, Pretty Little Stalker, RF Kaisa
11.2.
Kertaus Kaikki
18.2.
Alfie, KI Marjo
25.2.
Who's Watching?, YI, Honky Tonk Boots, YI Aili
4.3.
(Every) Cotton Pickin`Morning, KI, Hillybilly Rock, KI Sussu
11.3.
Kertaus Kaikki
18.3.
Blue Note, LD, Daddy O, LD Auli
25.3.
The Shade, KI Riitta
1.4.
Burning Love Marjo
15.4.
Honey Don't, YI, 2 Naughty But Nice, ST Sussu
22.4.
GB´s Bubba, WC, Back To Lousiana, WC Kaisa
29.4.
Kertaus Kaikki
6.5. Riitta
13.5. Aili
20.5.
27.5. Kertaus Kaikki




Kajaanintullin Koulu:


Päivä 
Klassikot ja haastavat tanssit
ti klo 19.30 - 21.00

Ohjaaja
16.1.
OeeOeeO, KI, Splish Splash, LM                           Klassikot Auli
23.1.
Tush Push, CL, Jitterbuggin, WD                          Klassikot
Sari ja Aili
30.1.
Suddenly, LD, Promiscuous, LD                           Haastavat Auli
6.2.
Bombshel Stomp, UCWDC, Now or Never, KI      Haastavat Marjo
13.2.
Islands in the stream, LD, Hot Potato, LD            Klassikot Auli
20.2. California Blue, KI, Cherokee Boogie, KI               Klassikot Sussu
27.2.
Porushka Poranya, KI, Celtic Connection, KI        Klassikot Aili
13.3.
Heartbreaker, KI, A Devil In Me, KI                     Haastavat Riitta
20.3.
Copy Cat, WD                                                       Klassikot
Riitta
27.3.
Monterey Mama, KI, Suds in the bucket, LD Marjo
3.4.
Promiscuous, LD, Just Say It, LD
Auli
10.4. Say Hey, YI, Don't feel like dancing, LD Kaisa
17.4.
Cowboy Up!, WD Kaisa
24.4.
Kertaus / Klassikot Kaikki
8.5.
Atomik Polka,  KI, It's All Or Nothing, ST
Sussu
15.5.
Kertaus / Edistyneet Kaikki