NORTH-HILL COUNTRY DANCERS'N HARJOITUSAIKATAULU
Oulun Nuoriso- ja kulttuurikeskus (Nuku)
3. kerros, Tanssisali 3


SYKSY 2004


Tanssit päivittyvät listaan pitkin syksyä.

Kisaharjoitusten aikataulu sivun lopussa.

Linkit vievät tanssilakanoihin, jotka sijaitsevat Western Dancers ry:n (WD),
Country Linesin (CL), West Coast Kickers ry:n (WCK),
Capital Heelsin (CH), UCWDC:n (UC) tai Linedancer Magazinen (LM) sivuilla.
Kickitin (KI) sivuilta löytyvien tanssien linkit vievät Kickitin hakusivulle.



Päivä 
Peruskurssi
klo 17.30 - 19.00

Ohjaaja

3.loka Strut, CL, Cajun Thang, WCK Aili
10.loka Got You Too, LM Marjo
17.loka Country 2 Step, WCK Susanna
24.loka Ei tunteja (syysloma) -
31.loka Tush Push, CL Aili
7.marras Ei tunteja (Ohjaajat Luleån kilpailussa) -
14.marras God Blessed Texas, CL Leena
21.marras Swedish Polka, LM Susanna
28.marras D.H.S.S, WCK Marjo
5.joulu Dancing In The Dark, LM Susanna
12.joulu Get Down Get Funky, WCK Marjo
19.joulu Chattahoochee, WCK Leena


Päivä 
Helpot tanssit
klo 13.30 - 15.00

Ohjaaja
5.syys Cho-co Latte, WCK Kaisa
12.syys Bump Bounce Boogie, LM Marjo &
    Susanna
19.syys Shame on You (Raymond Sarlemijn & Kelli Haugen), KI Susanna &
    Marjo
26.syys Cobra (Rob Fowler), KI Jussi
3.loka Cut A Rug, LM Timo
10.loka High Class Broads, LM Riitta
17.loka Toe Tappin' Country Man, WCK Mona
24.loka Ei tunteja (syysloma) -
31.loka Fresh (D. Bailey, R. Verdonk & R. Sarlemijn), KI Kaisa
7.marras Vapaa tanssitunti, jolloin soitetaan ja  
  tanssitaan jo opetetut tanssit.  
14.marras Trick Me, LM Aili
21.marras Let Me Off, LM Riitta
28.marras Strut, CL Leena & Mona
5.joulu Save the Horse, LM Jussi
12.joulu Wave On Wave, LM Aili
19.joulu Vapaa tanssitunti, jolloin soitetaan ja  
  tanssitaan jo opetetut tanssit.  


Päivä 
Haastavat tanssit
klo 15.30 - 17.00

Ohjaaja
5.syys Evergreen, WD Kaisa
12.syys Sugar & Pie, LM Susanna &
    Marjo
19.syys Doctor, Doctor, LM Marjo &
    Susanna
26.syys House of Blue Lights, WCK Jussi
3.loka Celebrity (Tracy Brown), KI Timo
10.loka See If I Care, LM Riitta
17.loka Nu Flow, WCK Mona
24.loka Ei tunteja (syysloma) -
31.loka L'amour est un soleil (Sari Mettovaaran koreografia) Kaisa
7.marras Vapaa tanssitunti, jolloin soitetaan ja  
  tanssitaan jo opetetut tanssit.  
14.marras Porushka Poranya, LM Aili
21.marras Don't Look Away, LM Riitta
28.marras A Devil in Me, LM Leena & Mona
5.joulu Caught In The Act, LM Jussi
12.joulu All Day Long, LM Aili
19.joulu Vapaa tanssitunti, jolloin soitetaan ja  
  tanssitaan jo opetetut tanssit.  


Päivä 
Kisaharjoitukset
(tarkoitettu kilpailijoille)
Lisätietoja

  Kastelli:  
13.marras Klo 11.30-13.00  
20.marras Klo 11.30-13.00  
...joka Klo 11.30-13.00  
lauantai Klo 11.30-13.00  
kesään Klo 11.30-13.00  
asti... Klo 11.30-13.00  
Kisaharjoitukset pidetään Kastellin lukion/yläasteen
pikkusalissa (Kajaanintie 54). Käynti sisäpihan puolelta.
Vasemmalla seinustalla ulko-ovi, jossa lukee "Liikuntasali".

Tiina Aallon kurssilla opetetut tanssit olivat:
Rockin', WCK, Latin Spice, LM, Blame it on the boogie, LM