Kilpailut
Home Up Rautahiihdot Maakuntaviesti 2004

 


 

Sarjahiihto1 15.1.2003.
Sarjahiihto2  12.2.2003.
Sarjahiihto3  19.2.2003.
Sarjahiihto4  26.2.2003.
Mestaruushiihdot 2003.

Sarjahiihto 15.1.2003
Hiihtotyyli vapaa.
TULOKSET:

Tytöt 6 v 250 m
1. Nelli Salomäki 1.34
Pojat 6 v 250 m
1. Taneli Penttilä 2.08
Tytöt 8 v 1 km
1. Noora Räisänen 6.30
Pojat 8 v 1 km
1. Tomi Siuvatti 11,04
Tytöt 10 v 1 km
1. Mira Räisänen 4.48
2. Sonja Siuvatti 7.27
Pojat 10 v 2 km
1. Miikka Salomäki 8.14
2. Rauli Nordström 10.10
3. Antti Mikkonen 12.32
Tytöt 12 v 3 km
1. Henna Kivimäki 15.55
Pojat 12 v 2 km
1. Santtu Salomäki 7.55
2. Tatu Kiipeli 10.33
3. Sakari Seppälä 19,09
Tytöt 14 v 3 km
1. Maria-Riitta Penttilä 11.57
Pojat 14 v 5 km
1. Panu-Petteri Penttilä 16.16
2. Sami Tuisku 22.44
Tytöt 16 v 5 km
1. Liisa Löytynoja 18.36
Pojat 16 v 5 km
1. Henri Kylmäoja 15.28
Tytöt 20 v 5 km
1. Maija Löytynoja 20.40
Pojat 20 v 5 km
1. Samuli Nevanperä 15.02



Alkuun

Sarjahiihto 29.1.2003

Tytöt 6 v 200 m

1.

Nelli Salomäki

1,21

Pojat 6 v 200 m

1.

Olli Verronen

1,36

2.

Taneli Penttilä

1,55

Tytöt 8 v 1 km

1.

Noora Räisänen

5,44

Pojat 8 v 1 km

1.

Joonas Pekkanen

6,41

2.

Mika Hilden

9,07

Tytöt 10 v 2 km

1.

Mira Räisänen

8,35

Pojat 10 v 2 km

1.

Miika Salomäki

6,56

2.

Teemu Kivimäki

9,26

Tytöt 12 v 3 km

1.

Henna Kivimäki

12,45

Pojat 12 v 3 km

1.

Santtu Salomäki

10,54

2.

Tatu Kiipeli

14,17

Tytöt 14 v 3 km

1.

Maria-Riitta Penttilä

10,38

2.

Tanja Mikkilä

13,28

Pojat 14 v 5 km

1.

Panu-Petteri Penttilä

13,59

2.

Sami Tuisku

17,59

Tytöt 16 v 5 km

1.

Liisa Löytynoja

15,24

Pojat 18 v 5 km

1.

Lasse Paakkonen

12,56

Tytöt 20 v 5 km

1.

Minna Patanen

15,34

2.

Maija Löytynoja

17,10

Pojat 20 v 5 km

1.

Samuli Nevanperä

12,52

Alkuun

Sarjahiihto 19.2.2003

 

Tytöt 6 v 200 m:

  1. Nelli Salomäki 1,11.

Pojat 6 v 200 m

1. Taneli Penttilä 2,08

Pojat 7 v 200 m

1. Olli Verronen 1,52

Tytöt 8 v 1 km

1. Noora Räisänen 6,31

Pojat 8 v 1 km

1. Joonas Pekkanen 7,49

2. Mika Hilden 8,32

Tytöt 10 v 2 km

1. Mira Räisänen 9,37

Pojat 10 v 2 km

1. Miikka Salomäki 9,25

2. Teemu Kivimäki 10,07

3. Rauli Nordström 10,48

4. Antti Mikkonen 11,00

Tytöt 12 v 3 km

1. Henna Kivimäki 14,49

2. Nina Vuorikoski 17,07

Pojat 12 v 3 km

1. Santtu Salomäki 14,32

2. Tatu Kiipeli 17,57

Tytöt 14 v 3 km

1. Maria-Riitta Penttilä 12,28

2. Tanja Mikkilä 13,25

Pojat 14 v 5 km

1. Panu-Petteri Penttilä 16,14

Tytöt 16 v 5 km

1. Liisa Löytynoja 16,54

Tytöt 20 v 5 km

1. Minna Patanen 17,18

2. Maija Löytynoja 20,05


Alkuun

Sarjahiihto 26.2.2003 perinteinen

 

Tytöt 6 v 200 m

1.

Nelli Salomäki

1,07

Pojat 6 v 200 m

1.

Olli Verronen

1,39

2.

Taneli Penttilä

1,40

3.

Harri Hautala

1,42

Tytöt 8 v 1 km

1.

Viivi Ohvo

5,10

2.

Noora Räisänen

5,56

Pojat 8 v 1 km

1.

Joonas Pekkanen

6,10

2.

Henri Hautala

6,11

3.

Mika Hilden

6,51

Tytöt 10 v 2 km

1.

Mira Räisänen

9,43

Tytöt 10 v 1 km

1.

Titta Paso

5,04

Pojat 10 v 2 km

1.

Miikka Salomäki

9,00

2.

Rauli Nordström

10,01

3.

Teemu Kivimäki

10,07

4.

Antti Mikkonen

10,32

Joonas Koponen V

9,49

Tytöt 12 v 3 km

1.

Henna Kivimäki

14,47

Pojat 12 v 3 km

1.

Santtu Salomäki

13,33

2.

Tatu Kiipeli

16,42

Tytöt 14 v 3 km

1.

Maria-Riitta Penttilä V

10,03

2.

Tanja Mikkilä V

12,39

Pojat 14 v 5 km

1.

Panu-Petteri Penttilä V

13,38

Tytöt 16 v 3 km

1.

Liisa Löytynoja

10,27

Pojat 16 v 8 km

1.

Henri Kylmäoja

21,22

Pojat 18 v 5 km

1.

Lasse Paakkonen V

12,15

Tytöt 20 v 5 km

1.

Minna Patanen

17,47

2.

Maija Löytynoja

20,37

Alkuun

Saloisten Salaman hiihtomestaruuskilpailut 12.3.2003 tyyli vapaa

Tytöt 2 v 100 m

1.

Merit Saarela

2,19

Pojat 6 v 200 m

1.

Taneli Penttilä

1,38

2.

Harri Hautala

1,50

Tytöt 6 v 200 m

1.

Nelli Salomäki

1,19

2.

Jenni Rautio

2,31

Pojat 8 v 1 km

1.

Joonas Pekkanen

6,57

2.

Mika Hilden

6,59

3.

Henri Hautala

7,18

4.

Olli Verronen

8,41

5.

Arttu Koponen

11,33

Tytöt 8 v 1 km

1.

Noora Räisänen

5,07

2.

Viivi Ohvo

5,08

Pojat 10 v 2 km

1.

Miikka Salomäki

7,22

2.

Rauli Norrdström

7,43

3.

Teemu Kivimäki

8,55

4.

Joonas Koponen

10,53

Tytöt 10 v 2 km

1.

Mira Räisänen

8,22

Tytöt 10 v 1 km

1.

Titta Paso

4,59

2.

Jaana Poukkula

5,44

Pojat 12 v 3 km

1.

Santtu Salomäki

11,03

2.

Tatu Kiipeli

13,05

3.

Juha Lindström

14,35

Tytöt 12 v 3 km

1.

Henna Kivimäki

12,40

2.

Nina Vuorikoski

16,11

Pojat 14 v 5 km

1.

Panu-Petteri Penttilä

13,58

2.

Sami tuisku

18,28

Tytöt 14 v 3 km

1.

Maria-Riitta Penttilä

10,18

2.

Tanja Mikkilä

14,01

Pojat 16 v 5 km

1.

Henri Kylmäoja

13,18

Tytöt 16 v 5 km

1.

Mari Patanen

16,38

Pojat 18 v 5 km

1.

Lasse Paakkonen

12,45

Tytöt 18 v 5 km

1.

Jenna Lahtinen

18,25

Mienet 20 v 5 km

1.

Samuli Nevanperä

13,04

Naiset 20 v 5 km

1.

Minna Patanen

15,41

2.

Maija Löytynoja

17,10

Miehet 45 v 5 km

1.

Juha Seppälä

13,25

Miehet 50 v 5 km

1.

Pauli Patanen

15,00

Miehet 55 v 5 km

1.

Heikki Harju

15,05

Alkuun