Tervetuloa kisaamaan Virtuaalitalli Taikatuuleen kouluratsastuksen merkeissä 29.2.2008. Tällä kertaa kisat ovat avoinna vain suomenhevosille, joten kaikki suomenhevosratsukot ovat lämpimästi tervetulleita Taikatuuleen kisaamaan rehdissä hengessä ja hyvässä ilmapiirissä. Kisat järjestetään tallimme valoisassa ja tilavassa maneesissa. Kisojen järjestämisestä vastaa tallinpitäjä Elina.

Tulokset tulleet! Kiitos kaikille osallistuneille!

Koululuokat
Luokka 1 Helppo C (avoin suomenhevosille)
Luokka 2 Prix De Taikatuuli (He B-tasoinen, avoin suomenhevosille)
Luokka 3a Helppo B (avoin suomenhevosille)
Luokka 3b Helppo B (avoin NK-riders seuran jäsenille, avoin suomenhevosille)
Luokka 4 Helppo A (avoin suomenhevosille) Täynnä!
Luokka 5 Vaativa B (avoin suomenhevosille) Täynnä!




Luokka 1 Helppo C (22/25)
1. Kkeijutar (VRL-3365, WTR)-Kikatusmestari
2. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Pirulainen VOE
3. Kkeijutar (VRL-3365, WTR)-Kiikkulan Prandoni
4. Nora (VRL-2066, FCR)-Sannin Suometar VH-36829
5. Mia V. (VRL-0279, GoHo)-Neiti Alice VH-37214
6. Nora (VRL-2066, FCR)-Haamun Henni VH-36569
7. Ada (VRL-3880, ROWDY)-Taatelin Suklaasilmä VH-20276
8. Viipu (VRL-0490, CeRi)-Aro-Veijari VH-31661
9. Tiina (VRL-0009, FNR)-Kelmin Aate VH-04525
10. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Vaapukan Veera VH-39857
11. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Kirveltäjän Kaapo
12. Ada (VRL-3880, ROWDY)-ADE Sinisiipi VH-20061
13. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Kuisman Naapi VH-39748
14. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Meren Juhani
15. Odessa (VRL-0877, YTL)-Da Hui VH-34039
16. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Keskiviikon Aurora VH-39737
17. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Sannin Silja VH-33707
18. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Marianne VH-38149
19. Micha (VRL-1114, CeRi)-Sannin Mörkötanssi VH-34546
20. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Tuikin Kipinä VH-37122
21. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Been Pihla
22. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Haavelaakson Milja VH-37049

Luokka 2 Prix De Taikatuuli (22/25)
1. Nora (VRL-2066, FCR)-Sannin Suometar VH-36829
2. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Kirveltäjän Kaapo
3. Nora (VRL-2066, FCR)-Haamun Henni VH-36569
4. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Siirin Aino VH-29253

5. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Bellin Ruhtinas VH-27406
6. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Marianne VH-38149
7. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Taikatuike VOE VH-24234
8. Viipu (VRL-0490, CeRi)-Aro-Veijari VH-31661
9. Tuire N. (VRL-0345, RR)-Lakean Suvi-Viiri VH-39796
10. Decne (VRL-0785, HVR)-Juromaan Viivi VH-32610
11. Decne (VRL-0785, HVR)-Sesilja VH-31111
12. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Liinatar
13. Kkeijutar (VRL-3365, WTR)-Kikatusmestari
14. Willow (VRL-0064, KER)-Kaamos KIR VH-08369
15. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Keskiviikon Aurora VH-39737
16. Kkeijutar (VRL-3365, WTR)-Kiikkulan Prandoni
17. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Kuisman Naapi VH-39748
18. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Pirulainen VOE
19. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Korpisoturi VH-19778
20. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Sannin Silja VH-33707
21. Sara W. (VRL-1317, BRA)-Tomariinan Armo
22. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Meren Juhani

Luokka 3a Helppo B (21/25)
1. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Vaapukan Veera VH-39857
2. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Antero VH-36169
3. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Liinatar
4. Tuire N. (VRL-0345, RR)-Lakean Suvi-Viiri VH-39796
5. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Torppari VH-38831
6. Tiina (VRL-0009, FNR)-Kelmin Aate VH-04525
7. Ada (VRL-3880, ROWDY)-Taatelin Suklaasilmä VH-20276
8. Krn (VRL-2650, NK-riders)-Pönkö-Jussi
9. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Meren Vilperi
10. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Pirskahduksen Pimu
11. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Been Pihla
12. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Wadelman Virma VH-27416
13. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Sannin Ikineito VH-32622
14. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Mataleena VH-39775
15. Willow (VRL-0064, KER)-Kaamos KIR VH-08369
16. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Humpuuki VH-29475
17. Ayna (VRL-0236, KaRa)-ESP Kuolontuoja VH-29115
18. Cissy (VRL-5274, VMR)-Toivomusmestari
19. Ada (VRL-3880, ROWDY)-ADE Sinisiipi VH-20061
20. Mia V. (VRL-0279, GoHo)-Neiti Alice VH-37214
21. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Bellin Tähti VH-27413

Luokka 3b Helppo B (4/25)
1. Krn (VRL-2650, NK-riders)-Nokikylän Tiikeri VH-39832
2. Elina (VRL-6669, NK-riders)-Huurteen Piipahdus VH-38017
3. Elina (VRL-6669, NK-riders)-Tyynetär VH-39838
4. Krn (VRL-2650, NK-riders)-Tähtitomun Tikkunekku VH-39833

Luokka 4 Helppo A (25/25)
1. Decne (VRL-0785, HVR)-Sesilja VH-31111
2. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Humpuuki VH-29475
3. Willow (VRL-0064, KER)-Taikakuun Muusa VH-17927
4. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Timotei VH-01116
5. Decne (VRL-0785, HVR)-Juromaan Viivi VH-32610
6. Katiska (VRL-0597, RR)-Peppiina VH-18799
7. Nora (VRL-2066, FCR)-Karmiinin Keisarinna VH-36660
8. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Tuikin Timantti
9. Krn (VRL-2650, NK-riders)-Tähtitomun Tikkunekku VH-39833
10. Krn (VRL-2650, NK-riders)-Nokikylän Tiikeri VH-39832
11. Viipu (VRL-0490, CeRi)-Heinäsalon Pikku Prinssi VH-39243
12. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Tuikin Mysteeri VH-34323
13. Katiska (VRL-0597, RR)-SR Ensimmäinen Sovellus VH-03891
14. Leena I. (VRL-0152, KR)-Taikakuun Veriveli
15. Mia V. (VRL-0279, GoHo)-Unienvaihtaja VH-07100
16. Ayna (VRL-0236, KaRa)-ESP Kuolontuoja VH-29115
17. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Kaviopolun Aamutähti VH-30620
18. Micha (VRL-1114, CeRi)-Pohjolan Kelmi VH-05652
19. Elina (VRL-6669, NK-riders)-Taikatuulen Vehnä VH-37779
20. Sara W. (VRL-1317, BRA)-Tomariinan Armo
21. Nora (VRL-2066, FCR)-Symbioosin Tuliterä VH-24568
22. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Sannin Wilhelmiina VH-37973
23. Elina (VRL-6669, NK-riders)-Verneri VH-39813
24. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Täydellinen 36 VH-37126
25. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Pirskahduksen Pimu

Luokka 5 Vaativa B (25/25)
1. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Täydellinen 36 VH-37126
2. Nora (VRL-2066, FCR)-Karmiinin Keisarinna VH-36660
3. Katiska (VRL-0597, RR)-Peppiina VH-18799
4. Micha (VRL-1114, CeRi)-Pohjolan Kelmi VH-05652
5. Katiska (VRL-0597, RR)-SR Ensimmäinen Sovellus VH-03891
6. Viipu (VRL-0490, CeRi)-Heinäsalon Pikku Prinssi VH-39243
7. Nora (VRL-2066, FCR)-Symbioosin Tuliterä VH-24568
8. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Timotei VH-01116
9. Mia V. (VRL-0279, GoHo)-Unienvaihtaja VH-07100
10. Emma L. (VRL-1645, RR)-Suudelmitar VH-23569
11. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Tuikin Mysteeri VH-34323
12. Leena I. (VRL-0152, KR)-Taikakuun Veriveli
13. Keat (VRL-0182, CeRi)-Raekin Aksiooma
14. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Wadelman Virma VH-27416
15. Vaapu (VRL-0193, WWR)-Bellin Ruhtinas VH-27406
16. Elina (VRL-6669, NK-riders)-Verneri VH-39813
17. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Antero VH-36169
18. Jenn (VRL-1874, FSRa)-Kaviopolun Aamutähti VH-30620
19. Willow (VRL-0064, KER)-Taikakuun Muusa VH-17927
20. Sanni S. (VRL-0043, CeRi)-Sannin Wilhelmiina VH-37973
21. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Elinehto
22. Viipu (VRL-0490, CeRi)-Tirsku KIR VH-34799
23. Tintti (VRL-2136, CeRi)-Sanansaattaja
24. Vipeltäjä (VRL-1285, KR)-Mataleena VH-39775
25. Ellen (VRL-1092, FSRa)-Ellenin Sammakkoprinsessa VH-27093