URHEILUTIETÄJIEN SUKSI 2007
KOOSTE POHJOISMAISTEN HIIHTOLAJIEN VEIKKAUKSESTA

nimi paikka Msprintti   Mparisp   M30   M15   Mviesti   M50   Nsprintti   Nparisp   N15   N10   Nviesti   N30   Yhd.spr   Yhd.jouk   Yhd.norm   Mäki iso   Mäki.jouk   Mäki pieni   Ex-E Ex-F
Alakoski Reijo Reisjärvi ROCTHEV 14 RUOTSI 9 ANGERER 8 TEICHMANN 13 NORJA 8 LEGKOV 4 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 2 SUOMI 1 KOVALCZYK 3 MANNINEN 1 ITÄVALTA 2 MANNINEN 1 MALYSZ 6 NORJA 6 JACOBSEN 6 2,90 0:48,2
Ekholm Leif Helsinki ESTIL 17 RUOTSI 12 ANGERER 15 SOMMERFELDT 8 NORJA 12 VEERPALU 10 KUITUNEN 1 SAKSA 5 BJÖRGEN 3 BJÖRGEN 5 SUOMI 3 BJÖRGEN 2 MANNINEN 1 SUOMI 1 MANNINEN 1 JACOBSEN 4 ITÄVALTA 4 SHLIENRENZAUER 4 12,00 0:45,0
Hakalax Jari Turku SVARTEDAL 12 NORJA 7 DEMENTJEV 10 VITTOZ 17 NORJA 9 ANGERER 12 BJÖRGEN 3 NORJA 2 NEUMANNOVA 6 NEUMANOVA 8 VENÄJÄ 4 KOVALCZYK 6 HASENEY 4 ITÄVALTA 3 MOAN 4 JACOBSEN 8 ITÄVALTA 3 URHMANN 6 9,60 59:59,9
Huovinen Aki Oulu ROCTHEV 17 NORJA 10 VITTOZ 8 LEGKOW 16 SAKSA 7 HJELMESET 7 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 SAKSA 3 MANNINEN 1 MALYSZ 4 ITÄVALTA 3 MALYSZ 4 2,30 1:38,0
Hyvönen Reijo Helsinki SVARTEDAL 12 NORJA 10 ANGERER 8 LEGKOW 10 SAKSA 5 ESTIL 5 KUITUNEN 1 NORJA 2 NEUMANNOVA 2 NEUMANOVA 2 SUOMI 1 KUITUNEN 1 BIELER 2 SUOMI 1 MOAN 2 JACOBSEN 5 ITÄVALTA 2 MALYSZ 5 4,10 0:50,2
Kettunen Petri Helsinki HETLAND 14 NORJA 5 TEICHMANN 7 VITTOZ 9 NORJA 6 PILLER COTTRER 9 BJÖRGEN 3 NORJA 2 SGIMUN 3 NEUMANOVA 2 SUOMI 1 KUITUNEN 1 GOTTWALD 2 ITÄVALTA 2 MANNINEN 1 JACOBSEN 5 ITÄVALTA 4 MALYSZ 6 15,20 1:15,6
Komulainen Jori Espoo HETLAND 10 NORJA 9 ANGERER 7 ANGERER 9 SAKSA 5 VITTOZ 13 JACOBSEN 3 SAKSA 2 BJÖRGEN 3 BJÖRGEN 3 SUOMI 1 NEUMANNOVA 7 MANNINEN 1 SUOMI 1 MANNINEN 1 MALYSZ 5 ITÄVALTA 4 JACOBSEN 6 15,30 0:45,1
Laaksonen Reijo Tampere ROCTHEV 18 NORJA 10 TEICHMANN 16 LEGKOW 15 VENÄJÄ 10 ESTIL 22 ANDERSSON 3 VENÄJÄ 2 NEUMANNOVA 3 BJÖRGEN 4 SUOMI 1 BJÖRGEN 5 GOTTWALD 4 SAKSA 3 GOTTWALD 3 JACOBSEN 7 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 6 3,30 1:16,0
Laiho Kalevi Rovaniemi HETLAND 17 RUOTSI 13 DEMENTJEV 11 ANGERER 16 VENÄJÄ 8 ESTIL 5 KUITUNEN 1 VENÄJÄ 8 KUITUNEN 1 BJÖRGEN 9 VENÄJÄ 5 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 SHLIENRENZAUER 9 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 6 7,20 1:12,8
Laine Esa Halikko SVARTEDAL 11 NORJA 10 VITTOZ 8 VITTOZ 20 NORJA 8 ESTIL 8 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 GOTTWALD 3 ITÄVALTA 2 MANNINEN 1 MALYSZ 5 ITÄVALTA 3 MALYSZ 6 3,00 1:30,0
Maskonen Petri Joensuu SVARTEDAL 12 NORJA 10 ANGERER 8 VITTOZ 10 VENÄJÄ 8 ESTIL 12 KUITUNEN 1 SUOMI 1 BJÖRGEN 4 NEUMANOVA 5 NORJA 3 KOVALCZYK 2 MOAN 3 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 5 4,57 1:03,6
Matsinen Martti Espoo RÖNNING 22 NORJA 8 ANGERER 8 VITTOZ 18 NORJA 6 LEGKOV 8 ANDERSSON 3 NORJA 2 KUITUNEN 1 BJÖRGEN 3 NORJA 2 KUITUNEN 1 MOAN 3 NORJA 3 MANNINEN 1 MALYSZ 4 ITÄVALTA 2 JACOBSEN 4 6,02 1:02,0
Mekkonen Pekka Helsinki SVARTEDAL 20 NORJA 11 ESTIL 14 VITTOZ 12 SAKSA 8 ESTIL 16 KUITUNEN 1 NORJA 2 KUITUNEN 1 BJÖRGEN 2 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 ITÄVALTA 2 MANNINEN 1 JACOBSEN 7 ITÄVALTA 4 MALYSZ 5 9,10 1:37,4
Mukala Jukka Hamina HETLAND 16 NORJA 9 LEGKOW 12 VITTOZ 8 VENÄJÄ 6 ESTIL 5 KUITUNEN 1 NORJA 2 SAVJALOVA 3 SAVJALOVA 4 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MOAN 3 SUOMI 1 MANNINEN 1 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 5 2,20 1:33,3
Olin Paavo Vantaa SVARTEDAL 10 NORJA 6 VITTOZ 15 VITTOZ 23 NORJA 8 ANGERER 8 KUITUNEN 1 NORJA 2 KUITUNEN 1 BJÖRGEN 3 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MOAN 3 ITÄVALTA 3 GOTTWALD 2 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 5 15,28 2:15,3
Peltola Vesa-Matti Orimattila ANGERER 14 NORJA 10 DEMENTJEV 16 DEMENTJEV 18 NORJA 7 ANGERER 10 KUITUNEN 1 KANADA 4 NEUMANNOVA 3 BJÖRGEN 4 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MOAN 3 ITÄVALTA 3 MOAN 3 MALYSZ 8 ITÄVALTA 5 MALYSZ 8 2,38 1:30,8
Pietikäinen Seppo-Juha Helsinki IVERSEN 18 NORJA 8 ANGERER 12 VITTOZ 12 SAKSA 7 ESTIL 7 KUITUNEN 1 NORJA 3 BJÖRGEN 5 NEUMANOVA 5 NORJA 2 BJÖRGEN 2 KIRCHEISEN 3 ITÄVALTA 2 GOTTWALD 3 JACOBSEN 5 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 3 2,50 1:25,0
Pirjola Vesa Mäntsälä ÖSTENSSEN 8 ITALIA 7 LEGKOW 10 ANGERER 12 VENÄJÄ 5 ESTIL 3 BJÖRGEN 3 SAKSA 5 STEIRA 3 NEUMANOVA 6 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MOAN 6 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 7 ITÄVALTA 2 KUTTEL 3 3,60 0:43,8
Raevuori Antero Kauniainen ROCTHEV 11 NORJA 9 ANGERER 13 HJELMESET 17 NORJA 6 ESTIL 13 FOLLIS 3 NORJA 2 KOWALCZYK 3 BJÖRGEN 5 SUOMI 1 BJÖRGEN 3 MANNINEN 2 ITÄVALTA 3 MANNINEN 2 MALYSZ 5 ITÄVALTA 4 MALYSZ 9 1,80  
Rannikko Mika Paimio SVARTEDAL 18 RUOTSI 9 VITTOZ 12 BJÖRNDALEN 15 NORJA 8 DEMENTJEV 4 KUITUNEN 4 RUOTSI 3 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 3 SUOMI 1 KUITUNEN 1 KIRCHEISEN 1 ITÄVALTA 3 MANNINEN 3 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 3 6,66 1:00,0
Rautiainen Jouko Rääkkylä SVARTEDAL 18 NORJA 14 DEMENTJEV 15 VITTOZ 9 VENÄJÄ 5 ELDEN 6 KUITUNEN 1 SUOMI 1 BJÖRGEN 3 NEUMANOVA 2 SUOMI 1 KUITUNEN 1 TALLUS 1 SUOMI 1 MANNINEN 1 MALYSZ 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 3 3,04 0:51,9
Relander Erik Äänekoski SVARTEDAL 15 NORJA 11 VITTOZ 9 VITTOZ 9 NORJA 6 TEICHMANN 7 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 BJÖRGEN 2 NORJA 2 KUITUNEN 3 GOTTWALD 2 ITÄVALTA 2 MANNINEN 1 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 5 JACOBSEN 7 4,12 0:50,2
Sailola Risto Lohja SVARTEDAL 14 NORJA 9 TEICHMANN 6 ANGERER 6 VENÄJÄ 6 DI CENTA 16 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 3 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 SAKSA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 4 ITÄVALTA 4 MALYSZ 6 3,80 0:00,0
Siltanen Arvo Äänekoski HETLAND 32 NORJA 14 ANGERER 7 RÖNNING 12 VENÄJÄ 7 VITTOZ 10 KUITUNEN 2 SUOMI 2 NEUMANNOVA 2 NEUMANOVA 2 SUOMI 2 KUITUNEN 4 CHAPPUIS 2 SUOMI 2 MANNINEN 2 JACOBSEN 5 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 5 3,58 0:43,6
Sternberg Lars Helsinki ROCTHEV 7 NORJA 8 VITTOZ 6 LEGKOW 9 SAKSA 5 ANGERER 8 KUITUNEN 1 NORJA 2 BJÖRGEN 3 NEUMANOVA 3 SUOMI 1 KUITUNEN 1 GOTTWALD 2 SUOMI 1 MANNINEN 1 MALYSZ 3 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 4 3,30 1:30,3
Surakka Hannu Kesälahti SVARTEDAL 21 RUOTSI 7 TEICHMANN 11 ANGERER 20 SAKSA 8 TEICHMANN 9 KUITUNEN 1 RUOTSI 3 BJÖRGEN 5 NEUMANOVA 5 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MOAN 4 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 4 8,82 0:55,0
Syrjäsalo Reijo Seinäjoki SVARTEDAL 15 RUOTSI 10 DEMENTJEV 15 VITTOZ 15 SAKSA 6 ESTIL 10 KUITUNEN 1 ITALIA 3 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 5 NORJA 2 SAARINEN 1 MOAN 4 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 4 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 6 4,40 0:00,0
Torvikoski Juha Pori SVARTEDAL 22 RUOTSI 13 LEGKOW 12 VITTOZ 16 VENÄJÄ 8 ESTIL 8 BJÖRGEN 3 NORJA 4 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 6 NORJA 3 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 ITÄVALTA 3 MANNINEN 1 JACOBSEN 6 ITÄVALTA 3 MALYSZ 4 3,21 1:04,6
Vanhala Matti Kotka ROCTHEV 16 NORJA 10 VITTOZ 8 ANGERER 17 NORJA 11 VEERPALU 9 KUITUNEN 3 NORJA 3 KUITUNEN 3 BJÖRGEN 5 NORJA 2 KUITUNEN 2 BIELER 3 SUOMI 2 MOAN 3 JACOBSEN 4 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 3 8,20 0:44,8
Viirret Seppo Otamäki HETLAND 17 NORJA 7 ANGERER 8 VITTOZ 8 SAKSA 5 ESTIL 3 KUITUNEN 1 SUOMI 1 KUITUNEN 1 NEUMANOVA 3 SUOMI 1 KUITUNEN 1 MANNINEN 1 SUOMI 1 MANNINEN 1 MALYSZ 3 ITÄVALTA 3 JACOBSEN 5 6,42 0:46,4
Virtanen Harri Kemi RÖNNING 13 NORJA 8 ANGERER 6 LEGKOW 7 SAKSA 5 ESTIL 12 KUITUNEN 1 SUOMI 1 BJÖRGEN 2 NEUMANOVA 2 SUOMI 1 SKOFTERUD 3 MOAN 3 SAKSA 3 MANNINEN 1 MALYSZ 3 SUOMI 1 MORGENSTERN 5 0,88 0:45,3