http://gamma.nic.fi/~wirmaila/henkilo/sukuneuvjasenet.htm

Kuvaus:
                      D:\VK_20121104_kotisivut\KOTIWIRMa_20110411\henkilo\karin.jpg

Kuvaus:
                      D:\VK_20121104_kotisivut\KOTIWIRMa_20110411\henkilo\wirmsuopi.jpg

TAKAISIN SUKUNEUVOSTOSIVULLE

Kuvaus:
                      D:\VK_20121104_kotisivut\KOTIWIRMa_20110411\henkilo\heikki.jpg

SUKUNEUVOSTOn jäsenet
Sukuyhdistyksen vuosikokouksessa  sääntöjen 4. §:n mukaisesti valitaan sukuneuvosto, johon kuuluu 20 - 25 jäsentä.  Sukuneuvoston jäsenmäärän vahvistaa vuosikokous.

  Sukuneuvoston kokous 10.1.2016 Lohjalla
Sukuneuvoston kokous 24.4.2016 Sysmässä
Sukuneuvoston kokous 14.1.2017 Tampereella
Sukuneuvoston kokous 8.4.2017 Korpilahdella


Sukuhaara


Sukuyhdistyksen puheenjohtaja 2016-
Haarla-Kettunen, Inkeri 
(VS XI-10245-1-3)
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen

Virmailan Uutisten toimituskunnan jäsen 2016-
Virmailan Uutiset Päätoimittaja 2012-2015

Varapuheenjohtaja 2012-2015

inkeri.haarla at gmail.com

26. Jämsän Kottilan suku  /
Haarla

Kauppakuja 12 E 
33430 Vuorentausta

050-5678165

 2003-

Sukuyhdistyksen varapuheenjohtaja 2017-
Suomaa Leo
(VS XIII-163, VS XIII-6606-4-2-1-1, VS XII-12082-1-1)
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen
Sukuneuvoston jäsen 2015-
suomaa at dlc.fi
3. Antti Virmalaisen suku
30. Hyrkkölän suku - Salojärvi / Flinck
23. Tehi - Elin Juhontytär Kellosalmen Koukkula
Suvantopolku 5 E 60
 01600 Vantaa

  2015-
Sukuyhdistyksen sihteeri 2017-
Soikkeli, Marja (VS XII-12775-1-2-1-2)
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen
Sääntöjen uudistaminen, toimikunnan jäsen
Sukuseurojen Keskusliitto ry , yhdistyksen edustaja 2014-
 
marja.kaarinas at gmail.com
30. Hyrkkölän suku - Liisa, Juho, Joonas ja Yrjö /
Yrjö Laurinpoika
Teljotie 3 
02360 Espoo
0400-308291 2003-

Sukuyhdistyksen rahastonhoitaja
Pastila, Anneli (VS XII-7251a-1)

Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen

Sukujuhlan 2016 järjestelytoimikunta
anneli.pastila at pp.inet.fi

23. Tehi - Elin Juhontytär  /
Otteleen Tuomaala 

Alhontie 42,
17710 Torittu

03-5579023
040-5238914

 -2002-

Jäsensihteeri
Kuntonen, Sirkka-Liisa
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen
Virmailan Uutisten toimituskunnan jäsen
Sääntöjen uudistaminen, toimikunnan jäsen
(VS XII-3256-5-1)
sirkka.kuntonen at gmail.com

13. Maria Niilontytär Springman /
Sahuri - Rouvala
 Tampereentie 832, 
  42100 Jämsä
0400-240517  2010-
Salonen, Mari
Virmailan Uutisten päätoimittaja 2016-
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen
 Sukujuhlan 2016 järjestelytoimikunta
(VS XI-831)

asalone9 at welho.com
5. Eerik Wirmalan suku / Aadam Eerikinpoika  Steniuksentie 26 B 26 
  00320 Helsinki
09-5870075
050-5745888
 2006-

Sukuneuvoston jäsen
Alanko, Tapio  (VS XIII-1643-3-2)

Sukujuhlan 2016 järjestelytoimikunta

tapio.alanko at phnet.fi

8. Kalkkalan suku /
Nikkaroisten Anttila

Hörölänkatu 4 A 8 
15210 Lahti

03-7333370
0400-354808

 2004-

Sukuneuvoston jäsen
Jaakkola, Matti 
(VS XI-3695)

matti.k.jaakkola at gmail.com

14. Kristiina Niilontytär Springman /
Auttoisten Jaakkola

Keinuhongantie 54 
17610 Auttoinen

0500-496939

 2003-

Sukuneuvoston jäsen
Jakara, Riitta
(VS XI-8796-6-8-2)
Sukuyhdistyksen varapuheenjohtaja 2016
 riitta.jakara at gmail.com
24. Anttulan Pälsilä / Paateri  Latokartanontie 6-8 J 3,
 35300 Orivesi
 050-5911600 2013-

Sukuneuvoston jäsen
Laaksonen, Tarja
Sukuyhdistyksen kotisivut
Sukuyhdistyksen työvaliokunnan jäsen

Sukututkimustoimikunnan jäsen
(VS XIII-2515)
tarlaa
at netti.fi

12. Liisa Niilontytär Springman /
Suotajärven Wirmannit

Ampumakentänkatu 9 
20360 Turku

044-338 1605

 2003-

Sukuneuvoston jäsen
Lehto, Hilkka-Mari
(VS XII-2405,  VS XII-2911-3-3-2-3)
hilkka at lehto.org

12. Liisa Niilontytär Springman
 / Manula Oksjärvi
 / Seppola Apiala

Kurjenkatu 7
08100 Lohja

044-0930668

 2012-

Sukuneuvoston jäsen
Lipponen Paavo
(VS XIII-9634-2-1-1-4-2-1)
paavo.t.lipponen at gmail.com
 26. Yijälä - Muuramen Lulli
 Helsinki

 2015-

Sukuneuvoston jäsen
Luotonen, Kauko 
(VS XIII-2268-5-1)
Sukujuhlat, "Myymiön" hoitaja
kake.luotonen at gmail.com

12. Liisa Niilontytär Springman /
Edesniemi - Arvaja

Karsikkotie 7 as 11
40340 Jyväskylä

050-5189502

 2004-

Sukuneuvoston jäsen
Mattila, Veikko 

Sääntöjen uudistaminen, toimikunnan jäsen
(VS XI-12405) 

veikko.mattila at ylamattila.fi

30. Hyrkkölän suku - Jaakko Laurinpoika /
Muurahainen

Kurkelantie 32, 
17800 Kuhmoinen

040-847 5272

 2010-

Sukuneuvoston jäsen,

Naarajärvi, Veijo 
(VS XI-11756-1)

Virmailan Uutisten toimituskunnan jäsen -2015

veijo.naarajarvi at pp.inet.fi

29. Leissalan suku /
Savijärven Leissala

Kaipolantie 5 as 1
42100 Jämsä

040-4158581

 2003-

Sukuneuvoston jäsen,
Pastila, Pekka

Virmailan Uutisten toimituskunnan jäsen
Sääntöjen uudistaminen, toimikunnan jäsen

Varapuheenjohtaja -2011

(VS XII-3881)
pekka.pastila at elisanet.fi

15. Sofia Niilontytär Springman /
Salmén-Mainiemi

Tykistötie 24 A 6, 
13100 Hämeenlinna

050-3471351

1996-

Sukuneuvoston jäsen
Perälä, Minna
(VS XIII-3151-2,  VS IX-1734-2-2, VS XIII-4275-3-2-2)
Sukututkimustoimikunnan jäsen
perala.minna at gmail.com

13. Maria Niilontytär Springman / Luukon suku
8. Kalkkalan suku / Tähkäset
15. Sofia Niilontytär Springman / Kaukelan Ylimmäinen

Padasjoki


 2013-

Sukuneuvoston jäsen
Sipura, Erkki 
(VS XI-5696)

21. Sipuran suku /
Hemming Hemminginpoika

Purtmäentie 26 
17500 Padasjoki

0500-244271

1979-

Sukuneuvoston jäsen
Suomela, Terttu 
(VS XII-5550)

Sukuseurojen Keskusliitto, yhdistyksen edustaja -2006-2014 
terttu.suomela at gmail.com

20. Jaanilan suku /
Robert Jeremiaanpoika

Leppisaarentie 1 C 7 
00830 Helsinki

040-5118805

-1983-

Sukuneuvoston jäsen
Särkiö, Pekka
(VS XII-5881) (VS XII-4784-2-2-2-1-1)
pekka.sarkio at mil.fi

21. Sipuran suku /
Ida Näpin suku

23 Seppä Jokelinin suku

Joutjoentie 2,
15170 Lahti

03-7334295

 2013-

Sukuneuvoston jäsen
Tapanila, Sipi-Heikki 
(VS XII-7499)

23. Tehi - Elin Juhontytär /
Tehi - Sipi ja Eerik Juhonpoika  /
Sulo Adrian Tapanila

Tehintie 265 
17800 Kuhmoinen 

03-5554058
040-5160058

 1999-

Sukuneuvoston jäsen
Unnaslahti, Seppo (VS XII-8265)

Sukuyhdistyksen puheenjohtaja  2000-2015

Virmailan Uutisten toimituskunnan jäsen 2012-2015
24. Anttulan Pälsilä /
Unnaslahti 
 Kissakulmantie 345 
 17800 Kuhmoinen
03-5551808  1979-

Sukuneuvoston jäsen
Urrila, Penna 
(VS XII-1926-1)

penna.urrila at gmail.com

9. Virmailan Mäkelän suku /
Juho Heikinpoika Mäkelä

Kauniainen

040-5707860

 2008-

Roitto, Riitta
Sukututkimustoimikunnan jäsen
Sukuseurojen Keskusliitto ry hallituksen jäsen 2016-
(VS XII-1034-1)
riitta.roitto at gmail.com
7. Karvalin suku /Ferdinand Ekström   Tampere
0400-158814  



 



Hakala, Anja, toiminnantarkastaja


 

 

-1999-

Virtanen, Taimi, toiminnantarkastaja


 

 

-1999-

Laine, Raija, varatoiminnantark.


 

 

-2004-

Luoma, Sinikka, varatoiminnantark.


 

 

-2002-




Sukututkimustoimikunta (13.1.2016-)

Becker, Sanna

2016-
Laaksonen, Tarja (koollekutsuja)

2016-
Järvinen, Mia
2016-
Perälä, Minna

2016-
Roitto, Riitta

2016-





Sukuneuvoston entiset jäsenet

 

Auvinen, Sirkka

 

 

-1983-

Haarla, Eero

 

 

 1996-1999

Haverinen, Kastehelmi, sihteeri

 

 

 

Heinilä, Liisa

 

Jyväskylä

 1998-2002

Honkola, Matti

 

 

-1983-1989

Hännikäinen, Kaarina, kunniajäsen



 1985-2012

Hännikäinen, Kirsi, sihteeri

 

 

       -1990

Jalli, Toivo


Padasjoki, Maakeski

 1994-2002

Juvonen, Kalevi

 

Turku

 1994-2000

 Järvinen, Martti

 Jämsä
  2004-2010

Kainiemi, Sirkku

 

 

  -2001-

 Karppinen, Sirkku

 Katinala
 2004-2012

Kääpä, Vesa-Matti

 

Orimattila

 1985-2001

Lahtinen, Arvo, kunniajäsen

 

Jämsä

-1998-

Laine, Jorma

 

Hyvinkää

-1983-

Laine, Raija, taloudenhoitaja

 

 

-1999-2001

Lindroos, Vuokko

 

Sysmä

 1988-1998

Mäkelä, Simo, varapuh.joht. kunniajäsen

 

Lahti

-1983-2007

Mäkipeska Hannu, kunniajäsen

 

 

-1983  -

Pulkkila, Uuno, yhd.perustajajäsen

 

 

 1978-1985

Ruokola, Martti, kunniajäsen

 

Kuhmoinen

 1989-2006

Seppälä, T.J, tilintarkastaja

 

 

 

Sipura, Marja-Liisa

 

Padasjoki

-1983-

Suntela, Martti, kunniajäsen

 

Asikkala

-1983-1999

Suomela, Päivö, kunniajäsen

 

Helsinki

 1998-2001

 Suomela, Susanna, SSKn hallituksen jäsen 2006-2012

Helsinki

Särkiö, Hannu, kunniajäsen

Helsinki
 1998-2013

Tapanila, Heikki

 

 

-1983-1999

Torniainen, Vesa

 

 

-1983-

Tyllilä, Jorma


Espoo

 1988-2010

Tyllilä, Kauko

 

 

-1983-1988

Vuorinen, Pentti, sihteeri

 

Padasjoki

 1989-2002

Vuorela, Kalevi


Padasjoki, Turku

 1981-2012

Wirilander, Juhani

 

 

-1983-1988

Wirilander-Kalke, Hannele

 

Helsinki

 1988-1996

 



Kunniajäsenet


Hännikäinen, Kaarina
Lahtinen, Arvo
Mäkelä, Simo
Mäkipeska Hannu
Ruokola, Martti
Suntela, Martti
Suomela, Päivö
Särkiö, Hannu



 sivu päivitetty
14.1.2017